לוגו ג.ו פתרונות אבטחה

הגנה היקפית מתקדמת באמצעות אנליטיקה מבוססת בינה מלאכותית

מצלמת אבטחה כחלק ממערך הגנה היקפית

מוסדות ועסקים רבים זקוקים לפתרון של הגנה היקפית על מנת לאבטח את מתחמם ולמנוע ניסיונות חדירה, גניבות ותקריות בטיחות. 

אם גם אתם מחפשים פתרון לאבטחת המתחם ורוצים להבין את האלמנטים שונים, העלויות, הטכנולוגיות הקיימות בשוק והפתרון שהכי נכון לאופי הפעילות שלכם, המשיכו לקרוא, הגעתם לעמוד הנכון! 

 

מה היא הגנה היקפית וממה היא מורכבת? 

שימוש בגדר מסביב למתחם העסק או המוסד הוא פתרון בסיסי המהווה קו הגנה ראשון, מנתב את הכניסה למתחם ומאפשר זמן תגובה ארוך יותר. 

מעבר לאיכות הגדר עצמה, ההבדל האמיתי ברמת האבטחה נובע מהמערכת השומרת על אותה גדר, שם ישנו מגוון רחב של אפשרויות: 

 • מצלמות אבטחה פשוטות הסורקות את כל היקף הגדר, הדורשות תצפיתן שיצפה בשידור באופן קבוע 
 • חיישנים על פני הגדר / חיישנים תת קרקעיים, אשר מתריעים על מגע בגדר ("גדר חכמה").
 • חיישנים מבוססי מרחק (חיישני LIDAR) וקרנות לייזר, אשר מזהים התקרבות לגדר. 
 • פתרונות AI ואנליטיקה, אשר עוזרים לזהות את הגורם המתקרב בהתראה מוקדמת ולצמצם אזעקות שווא. 

 

אזעקות שווא תופעת הלוואי של ההגנה ההיקפית 

אחת הבעיות הנפוצות הקשורות לאבטחת המתחם באמצעות חיישנים (גדר חכמה) היא אזעקות שווא, שכן חיישנים פחות מתוחכמים לא ידעו להבדיל בין אדם לבעל חיים או שלא ידעו להבדיל בין מגע מקרי לטיפוס על הגדר. 

בנוסף, פתרון שכיח הקיים בגדר חכמה הינו מצלמות אבטחה רגילות עם יכולת זיהוי תנועה. זיהוי תנועה באמצעות טכנולוגיה בסיסית זו ידוע בכמות התראות שווא גדולה מאוד הנובעות מתנועת מעצים, תאורה משתנה או אפילו עכביש או פרפרים.  

אזעקות שווא אלו מייצרות תופעה של "זאב זאב", ולטווח הרחוק גורמות לשאננות ופספוס אירועים, במיוחד כאשר ישנו מספר מסכים רב. 

 

בעיות נוספות הקשורות לאבטחה מבוססת חיישנים (גדר חכמה)

מעבר לנושא אזעקות השווא וחוסר יכולת ההבדלה בזיהוי, ישנן בעיות נוספות שאנו מזהים בפתרון של גדר חכמה: 

 • פריסת החיישנים יקרה מאד, ונדרשת כמות חיישנים גדולה (כל חיישן אפקטיבי ל-0.5 עד 3 מטר בלבד). 
 • החיישנים הינם בגובה נגיש לוונדליזם, נתון הדורש תחזוקה והחלפה. 
 • החיישנים מתריעים רק בשלב נגיעה או חיתוך הגדר, שלב שלעיתים יכול להיות מאוחר מדי. 
 • גם כאשר מציבים חיישנים, תמיד יבוצע גיבוי של מצלמות אבטחה על מנת לוודא מה מקור ההתראה באופן וויזואלי. 

 

הבחירה בין האפשרויות השונות תלויה ברגישות העסק ורמת האבטחה הנדרשת (ככל שהציוד במתחם יקר או רגיש יותר, או קל יותר לגניבה, יש להגביר את רמת אבטחת הגדר), ובנוסף באלמנטים כלכליים הנגזרים מהפתרון הנבחר כפי שנסביר בהמשך. 

בנוסף חשוב לציין שבאמצעות הפתרונות המתאימים, לעיתים ניתן לייצר את אותה רמת ההגנה, ואף את אותה תחושת ביטחון, גם ללא גדר פיזית בכלל! 

 

פתרון מיגון גדר מתקדם מערכת אנליטיקה עם למידה עמוקה 

אחרי מעל עשור בו אנו מקימים מערכי אבטחה למוסדות ועסקים רבים בארץ, אנו מבינים עד כמה פתרונות מבוססי אנליטיקה למיגון גדר יכולים לשפר את רמת האבטחה ולחסוך בעלויות ומשאבים לארגון. 

בחלק זה נציג את המאפיינים השונים של מערכת אנליטיקה עם בינה מלאכותית בהיבט של הגנה היקפית, ובהמשך גם נציין יתרונות ספציפיים של מוצרי האנליטיקה אותם אנו מציעים ללקוחותינו. 

 

מה היא למידה עמוקה (Deep Learning)? 

למידה עמוקה היא בעצם שלב מתקדם של בינה מלאכותית, בה המערכת מנתחת תמונה והופכת אותה לרשימה של מילות מפתח, נושאים ותבניות שזוהו התמונה. 

שימוש באלגוריתם של למידה עמוקה לצרכי אבטחת גדר מאפשר ניתוח מתוחכם של התמונה וזיהוי מדויק של אובייקטים שנלמדו מראש (אדם, רכב, בעל חיים) מידע רלוונטי מאד המאפשר למערכת להחליט האם מדובר באיום ממשי או לא.  

 

 

למה בינה מלאכותית ולמידה עמוקה משפרות את מערך האבטחה? 

ישנן מספר סיבות לכך שרמת האבטחה במתחם משתפרת משמעותית כאשר בוחרים בפתרונות מבוססי אנליטיקה: 

 1. השטח עליו ניתן להגן גדל משמעותית נוכל לנתח אזורים רבים גם מחוץ לגדר עצמה וכך לקבל התרעה מוקדמת, על פי חוקים שנגדיר במערכת. 
 2. צמצום הגורם האנושי – במקום להושיב אדם אשר צופה במספר מסכים בו זמנית ולהסתכן בכך שיפספס אירוע שקורה, מערכת האנליטיקה עושה זאת במקומו ומנתחת מידע ממצלמות רבות בכל רגע נתון. 
 3. התממשקות אוטומטית עם מוקד אבטחה במידה והמערכת מזהה אירוע, היא מתריעה באופן אוטומטי למוקד האבטחה. המוקד משתמש במערכת הכריזה הממוקמת בעסק על מנת לסכל את האירוע בזמן אמת אפילו לפני שסיירי מוקד האבטחה מגיעים למקום.

 

רשימת תיוגים ע"י בינה מלאכותית לתמונה בה אדם עומד ליד גדר
רשימת תיוגים ע"י בינה מלאכותית לתמונה בה אדם עומד ליד גדר

זיהוי אדם בתנאים קשים וחושך מוחלט על ידי מערכת AIBOX

איך מערכת זו עוזרת לארגון לחסוך בעלויות? 

 למרות שהתקנת מערכת אנליטיקה למיגון גדר הינה יקרה יחסית לפתרונות פשוטים יותר, החסכון בעלויות לטווח ארוך מכפה על כך עשרת מונים. 

 1. בגלל יכולת הכיסוי הטוטאלית של מערכת האנליטיקה, חברות הביטוח מאשרות ברוב המוחלט של המקרים לוותר על שומר בשטח, דבר המתבטא בחסכון של עשרות עד מאות אלפים בשנה. 
 2. העובדה שמערכת זו מונעת אזעקות השווא, ומאפשרת לבצע כריזה לאירוע אמת המתרחש בשידור חי, התראות אמת שומרות את המוקד המבצעי דרוך ואז במקרה של אירוע אמת ניתן להגיב בצורה מיטבית. יתרון נוסף הינו צמצום משמעותי של מספר הפעמים בהם סיירי מוקד האבטחה מגיעים למקום, נתון שגם הוא משמעותי להוזלת עלויות. 
 3. פריסה זולה יותר מאשר פריסת גדר חכמה: לעומת גדר חכמה בה נדרשים חיישנים ומצלמות אבטחה יחד, בפתרון אנליטיקה נדרשות רק מצלמות, ובכמות קטנה שכן כל מצלמה אפקטיבית לעשרות מטרים (אפילו מעל 75 מטר). 

 

מעוניינים לשמוע עוד על פתרונות אנליטיקה להגנה היקפית? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

 

מערכות האנליטיקה המתקדמות ביותר להגנה היקפית 

אנו עובדים עם המותגים המובילים בעולם בתחום האנליטיקה (ניתן לראות דוגמאות למוצרים ספציפיים בתחתית העמוד), ומציעים ללקוחותינו יכולות מתקדמות וייחודיות המעניקות ערך עצום לארגון, מייעלות את האופרציה וחוסכות סכומי כסף גבוהים מדי שנה. 

להלן מספר דוגמאות לאותן יכולות: 

 

הגנה ללא גדר פיזית 

לעיתים נרצה למנוע קרבה למקום מסוים שאינו מוגן בגדר פיזית. 

הצורך הזה יכול לבוא ממקום של בטיחות (דוגמא טובה היא מסלול המראה בנמל התעופה ווידוא כי אין שם אנשים, או מניעת הימצאות ילדים בקרבה של בריכת שחיה), ויכול לבוא מצרכי אבטחה (שמירה על מתחם קונטיינרים שאינם תחומים בגדר). 

בנוסף אנו רואים שימוש נרחב ביכולת זו באזורי חניית רכבים כבדים לעבודות עפר שלעיתים קרובות לא ניתן להקיף בגדר (אנו מיישמים פתרון של הקמת מערכת אנליטיקה באזורי חניה אלו, כך שהרכבים נשארים מוגנים גם ללא גדר פיזית). 

המוצרים איתם אנו עובדים נותנים מענה מושלם לצרכים האלו.

 

מגרש חול עם משאיות המזוהה באמצעות מערכת אנליטיקה כחלק מהגנה היקפית ללא גדר
הצבת מצלמת אנליטיקה בשטח לא מגודר

 

מערכת חוקים מתוחכמת הכוללת אזורים ופרקי זמן 

במערכות האנליטיקה שלנו ניתן להגדיר חוקים ללא הגבלה, אשר באמצעותם ניתן לבצע התאמה מושלמת לצרכי הארגון וצמצום מוחלט של אזעקות שווא. 

לכל מצלמה מוגדרים אזורים שונים הנלקחים בחשבון, כך שהימצאות אדם או רכב באזור מסוים תגרור לתגובה מסוימת, בעוד שהימצאות באזור אחר תגרור לתגובה אחרת. 

אזורים אלו המוגדרים על פני שטח הצילום נקראים לעיתים "שטח סטרילי" (שטח שברגע שמזוהה בו תנועה המערכת מתריעה), או "גדר וירטואלית" (הגדרת שטח באזור הצילום המדמה גדר, אותו בדרך כלל מגדירים על פני גדר פיזית או במרחק מסוים מגדר פיזית, וכך בעצם ניתן לוותר על החיישנים וליהנות מכל היתרונות של גדר חכמה רק ללא אזעקות השווא). 

בנוסף, ניתן להוסיף למערכת את אלמנט הזמן להגדיר שרק הימצאות באזור מסוים לפרק זמן שיוגדר מראש תוביל תגובה.

 

זיהוי אנשים וחלוקה לאזורים באמצעות מערכת אנליטיקה
הגדרת אזורים (שטחים סטריליים)

התמודדות עם תנאי ראות קשים ומשתנים 

המוצרים איתם אנו עובדים מזהים אובייקטים בדיוק מירבי, גם כאשר תנאי השטח הינם בעיתיים. 

המערכת מתעלמת משינויי אור, צללים מעננים, אורות מלאכותיים, תנועות חוזרות ונשנות כמו תזוזת ענפים וזרימת מים, הפרעות הנגרמות מעכבישים, פרפרים וכו'. 

בנוסף המערכת יודעת להתמודד עם גשם, ערפל, עדשה מלוכלכת​ וזוויות צילום קשות. 

 

זיהוי אדם בתנאי ראות בעייתיים
זיהוי אדם בתנאי ראות בעייתיים

 

יכולות נוספות ומשמעותיות 

 • יכולת גילוי מהירה במיוחד: זיהוי האובייקט תוך 0.3 שניות! 
 • אפשרות זיהוי למרחקים גבוהים יותר ממערכות מתחרות 
 • למידה עמוקה מובנית ללא צורך ב-"הרצה" (זיהוי אנשים ורכבים מיד עם הפעלת המערכת). 
 • תמיכה ברזולוציות גבוהות (K4) 
 • מערכת ידידותית וקלה להבנה למשתמש הקצה 
 • מערכת אבטחה המאושרת ע"י המשטרה! 

 

זיהוי אדם בזמן סופה
זיהוי אדם בזמן סופה

למי זה מתאים? 

 אנו רואים יותר ויותר סוגי עסקים שזונחים את הפתרונות המיושנים ועוברים להגנת גדר באמצעות אנליטיקה:  

 • מרלוג"ים (מרכזים לוגיסטיים) ומתחמי תעשיהפתרונות האבטחה הקלאסיים מחייבים שומר פיזי במקום, והמעבר לאנליטיקה מאפשר הוזלת עלויות משמעותית. 
 • חנויות – הגנה על חזית או על הכניסה האחורית לחנויות במגוון תחומים. בנוסף, פתרונות מבוססי אנליטיקה נפוצים ברשתות קמעונאיות לשימושים אופרטיביים כמו ספירת לקוחות 
 • מתחמי רכבים – הגנה על מתחמי מכירת מכוניות מפני גנבה. שימוש נרחב באלמנט זמן השהייה באזור הרכבים כדי לזהות פעילות חשודה. 
 • חניות אוטובוסים, משאיות וכלי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) – לעיתים ישנו צורך לחנות רכבים באזורים שאינם תחומים בגדר, דבר המקל על הגישה אליהם ומגדיל את הסיכון. אנו מציעים פתרון לסוגיה באמצעות התקנת עמודים עם מצלמות המקושרים למערכת אנליטיקה באמצעות פאנלים סולאריים ותקשורת סלולארית, דבר המאפשר הגנה גם באזורים פחות מאוכלסים. 
 • אתרי בניה הגנה על הציוד שנשאר באתר במשך הלילה. בנוסף, אתרי בניה משתמשים ביכולות נוספות של המערכות איתן אנחנו עובדים בהקשר של בטיחות בעבודה. 
 • בתי סוהר – באותה מידה בה הפתרון שלנו מונע חדירה, הוא גם יכול למנוע בריחה! בתי סוהר בישראל משתמשים בפתרון שלנו כדי לייצר אזור סטרילי מסביב לגדר ולתת זמן תגובה נוסף במידה וישנו ניסיון בריחה. 
 • בתים פרטיים! לאחרונה אנו רואים גדילה משמעותית של לקוחות פרטיים אשר מחליפים את מערכת האזעקה הקלאסית בפתרון אנליטיקה להגנה על ביתם ורכבם. 

 

שוקלים ליישם את הפתרון הזה בארגון שלכם? 

במידה ויש לכם שאלות נוספות בנושא הגנה היקפית, או שאתם שוקלים פתרונות שונים בנושא ומחפשים הכוונה, אנחנו כאן כדי לעזור לכם! 

פנו אלינו עוד היום וקבלו הכוונה בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם, ללא כל התחייבות מצדכם.

מוצרים רלוונטיים

AIbox תמונת מוצר

Ganz AIBOX 4 Ch